piątek, 21 marca 2008

Kuchnia...
Już długo za mną chodziła, taka z białym winem, gałką muszkatałową, grzankami z serem... Zupa cebulowa.

4 komentarze:

EL pisze...

Przypomniałaś mi tym zdjęciem jak mnie na FFMakrofotografii kasowali m.in.za moje wiórki cebuli:-)...a i jeszcze za okrawki smażonej kiełbaski:-).
EL

ma.ol.su pisze...

A mnie to zdjęcie przypomniało świetne przepisy Marii Lemnis w miesięczniku Ty i Ja, który ukazywał się w latach sześćdziesiątych (kto to jeszcze pamięta?). To było pismo fantastyczne i wyjątkowe, od kuchni poczynając, na literaturze kończąc. Zamknęli je w początkach lat 70, i do dzisiaj niczego równie frapującego się nie dopatrzyłam wśród tych setek tytułów. Szkoda.

Wracając do zupy, to była najprawdziwsza cebulowa, w wykwintnym wydaniu, i pyszna. W każdym razie tak dobra, jak ta na foto.

Karska pisze...

El, nie wiedziałam, że za kiełbaski Cię kasowali. ;)

Ma.ol.su, nie znam tego czasopisma, ale prawdą jest to, że dzisiaj na półkach z prasą "kolorową" nie ma nic co z chęcią bym zaprenumerowała...

EL pisze...

Wiele głupot ówcześni moderatorzy (t.w.oko i majka) wówczas wyczyniali. Wątek "Żywność" "Broszki spinki chcieli np., przenieść w całości na FFJedzenie i FFBiżuterię...

Mam dobrą wiadomość.:-) Lavinka już wie dlaczego nie można u nas dodawać komentarzy. WP miała kiedyś potężny najazd spamerów aż im blogi zablokowało (błąd 503). Potraktowali więc, końcówki com jako spam. Jest sposób by to ominąć. Nie można wpisywać adresu bloga z taką końcówką (omiń tę rubrykę) i komentarz się podobno pojawia.